Clean up the World

Úklid lesa - ukliďme svět 

Akce úklid!!! 

04. 05. 2014

Po delší pauze zapříčeněné znechucením nad byrokracií v českých zemích (povolení magistrátu, abychom vůbec mohli v lese uklízet, musí být doloženo jmenným seznamem a to několik týdnů předem. Jak ho sestavit, když vůbec stoprocentně nevíme, kdo přijde?) Po vzrušenější diskusi s úředníkem, dosáhlo znechucení vrcholu. O dalších povoleních se tady ani nemá cenu zmiňovat.

Začali jsme se věnovat jiným projektům viz http://aquaviva.ic.cz/ a výchově spolu s Probační a mediační službou Ostrava. Práce na tomto poli nás zcela časově pohltila.

Ale při procházkách přírodou se ozvalo srdce. A tak jsme se zapojili znovu. Povolení nepovolení.

AKCE - Úklid lesa, květen 2014:

Den se vydařil. Začalo svítit sluníčko, a tak jsme se vypravili uklízet. V posledních letech je těžké sehnat ochotného dobrovolníka, který se chtěl účastnit úklidu po jiných, jimž evidentně na pořádku a elementární slušnosti vůbec nezáleží.

Sraz jsme si určili na 10.00 a v pohodě procházeli vybrané místo. A za chvíli to začalo:

Sběr odpadu  Sběr odpadu  Sběr odpadu Sběr odpaduPráce ubíhala a nepříjemné nálezy se množily.

Sběr odpadu  Sběr odpadu  odpad  Sběr odpadu 

Našli jsme i umně "uložený" odpad, který nějaký chytrák pověsil na větev stromu. A další "mini skládky" na různých místech lesa.

Sběr odpadu odpad  Sběr odpadu  odpad na stromě 

Po ukončení úklidu jsme se spokojeni vrátili domů. Už za pár dnů - se objevil na vyčištěných místech nový odpad. Takže perpetuum mobile se může začít točit znovu.

sběr odpadků sběr odpadků sběr odpadků Sběr odpadu  sběr odpadků

 

Proč si "turisti" a "rybáři" svůj odpad z lesa neodnášejí s sebou domů? Jak je to ostatně běžné v zahraničí (Švýcarsko, Japonsko apod.). Stačí se zajet podívat těsně za hranice do Německa nebo Rakouska.